Ponownie Wschodni Klaster ICT jest dumnym posiadaczem certyfikatu „Cluster Management Excellence Label BRONZE – Striving for Cluster Excellence” przyznawanego przez Europejską Inicjatywę Doskonałości Klastrów (ECEI), co świadczy o tym, że zarządzanie naszym klastrem jest rygorystycznie zaangażowane w przestrzeganie wymagań i  standardów obowiązujących klastry na poziomie regulacji obowiązujących w Unii Europejskiej.

Europejska Inicjatywa na rzecz Doskonałości Klastrów (ECEI) była promowana przez Dyrekcję Generalną ds. Biznesu i Przemysłu Komisji Europejskiej w 2009 roku, a jej celem było opracowanie metodologii i narzędzi usprawniających zarządzanie i zakres klastrów w społeczeństwie, sklasyfikowanych na różnych poziomach jakości ( brąz, srebro i złoto) poprzez etykietę Cluster Management Excellence.

Uzyskana akredytacja „Cluster Management Excellence Label BRONZE” w kolejnym roku funkcjonowania Wschodniego Klastra ICT to nasz wielki sukces.
Należy podkreślić, że nie wszystkie zainteresowane organizacje czy klastry uzyskują certyfikat na którykolwiek z poziomów klasyfikacji certyfikatu „Cluster Management Excellence”. Przeszliśmy wymagający indywidualny proces benchmarkingu, a także sprawdzenie spełniania zestawu kryteriów kwalifikowalności, które badają prawdziwe zaangażowanie, dobre praktyki zarządzania i rozwój rzeczywistych działań, które stanowią wymierną korzyść dla członków organizacji i realizują. wskaźniki.

Wschodni Klaster ICT uzyskuje certyfikat Cluster Management Excellence Label BRONZE w kolejnym roku działalności, tym samym wykazując zaangażowanie w dążenie do doskonałości poprzez systematyczną poprawę procesów współpracy, wymiany wiedzy, wsparcia rozwoju przedsiębiorczości oraz podnoszeniu konkurencyjności rynkowej naszych członków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przyłącz się do nas

Wypełnij formularz i dołącz do naszej ogólnokrajowej grupy przedsiębiorców. Odpiszemy przedstawiając kolejne kroki związane z członkostwem w WKICT.