Wschodni Klaster ICT zrzesza ponad 60 członków i jest jednym z największych tego typu przedsięwzięć w branży ICT w Polsce

Historia powstania Wschodniego Klastra ICT

Dnia 1.06.2007r. w Lublinie z inicjatywy podmiotów znajdujących się na terenie województwa lubelskiego mających na uwadze potrzebę wzmocnienia potencjału konkurencyjnego, innowacyjności i współpracy przedsiębiorstw, instytucji naukowych, samorządów lokalnych i otoczenia biznesu postanowiono utworzyć Wschodni Klaster Informacyjnych i Telekomunikacyjnych Technologii (ICT). Podczas zebrania członków założycieli, w którym uczestniczyło 12 firm i instytucji wybrano Prezydium Klastra.

Koordynatorem działań klastra zostało wówczas Stowarzyszenie Rozwoju Aktywności Społecznej „TRIADA” z siedzibą w Chełmie.

 

Obecnym koordynatorem działań klastra jest Wschodnia Agencja Rozwoju Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Główne osoby Wschodniego Klastra ICT

Jerzy Frackiewicz

Jerzy Frąckiewicz

Prezes Prezydium Wschodniego Klastra ICT

Slawek Kramek

Sławomir Kramek

Wice Prezes Prezydium Wschodniego Klastra ICT

fake face

Andrzej Mazur

Koordynator Wschodniego Klastra ICT

Posiadamy brązową odznakę Cluster Management Excellence

Jesteśmy dumnym posiadaczem certyfikatu „Cluster Management Excellence Label BRONZE – Striving for Cluster Excellence” przyznawanego przez Europejską Inicjatywę Doskonałości Klastrów (ECEI), co świadczy o tym, że zarządzanie naszym klastrem jest rygorystycznie zaangażowane w przestrzeganie wymagań i  standardów obowiązujących klastry na poziomie regulacji obowiązujących w Unii Europejskiej.

 

Numer certyfikatu: POL049202304C230930

Cele Wschodniego Klastra ICT

Krajowy Klaster Kluczowy do 2022

Do końca roku 2022 Wschodni Klaster ICT należał do prestiżowego grona 16 Krajowych Klastrów Kluczowych.  Byliśmy jedynym klastrem na terenie województwa lubelskiego z tym statusem. Podjęliśmy wyzwanie i chcemy spełnić wymagania certyfikacji w kolejnej edycji konkursu.

Koordynator Wschodniego Klastra ICT

Wschodnia Agencja Rozwoju Sp. z o.o.

ul. Pana Balcera 6/148, 20-631 Lublin
e-mail: biuro@warwschod.pl
www.warwschod.pl
tel. +48 785 355 302
tel./fax +48 81 741 71 80

Przyłącz się do nas

Wypełnij formularz i dołącz do naszej ogólnokrajowej grupy przedsiębiorców. Odpiszemy przedstawiając kolejne kroki związane z członkostwem w WKICT.