Związek Pracodawców Klastry Polskie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego mają zaszczyt zaprosić do udziału w 9 edycji wydarzenia pn. Kongres Klastrów Polskich.

Hasłem przewodnim wydarzenia pn. 9 Kongres Klastrów Polskich będzie Siła współpracy, czyli Klastry w polityce rozwoju Kraju i Regionów.

Tym razem postanowiliśmy się skoncentrować na roli i możliwościach klastrów i należących do nich firm we wdrażaniu zielonych i cyfrowych zmian gospodarki, w tym w sektorach szczególnie ważnych dla Regionu Pomorskiego będącego gospodarzem tegorocznego wydarzenia. (ICT, Logistyka, Zielona energia). Klastry budują zarówno innowacyjność przedsiębiorstw, regionów, ale też zostały uznane przez Komisję Europejską za podmioty wdrażające European Green Deel w małych i średnich przedsiębiorstwach UE oraz pełnią ważną rolę we wdrażaniu praktycznych zagadnień związanych z Industry 4.0, dlatego celem wydarzenia jest omówienie najnowszych trendów w polityce klastrowej i stymulowanie dyskusji na wysokim szczeblu na temat wyzwań i potrzeb, którymi należy się zająć, lepiej wykorzystując klastry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przyłącz się do nas

Wypełnij formularz i dołącz do naszej ogólnokrajowej grupy przedsiębiorców. Odpiszemy przedstawiając kolejne kroki związane z członkostwem w WKICT.